شنبه ٠٨ آذر ١٣٩٩


خبر کلینیک شهید مفتح
شماره خبر:١٠٤٠٩ تاریخ خبر:سه شنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٤
روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان داشت:
ضرورت توجه به بهداشت اجتماعی / خصوصيات انسان های سالم

روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هر فرد در کنار رعایت بهداشت فردی باید به بهداشت اجتماعی خود، نیز توجه داشته باشد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ قادر زاده باقری با بیان اینکه بهداشت، علم و هنر پیشگیری از بیماری ها است، افزود: رعایت بهداشت در ابعاد مختلف آن از جمله جسمی، روحی و روانی مقدمه ای برای سلامتی فرد است.

زاده باقری با تشبیه جامعه به کشتی، که اگر فردی فقط محدوده خود را سوراخ کند، همه کشتی غرق می شود، یادآور شد: اگر بخواهیم در زمینه توسعه پایدار یعنی افراد سالم و توانمند در جامعه گام برداریم، این مهم با رعایت نکات بهداشتی تجلی پیدا می یابد.

وی ادامه داد: مشارکت مردم در ارتباط با رعایت نکات بهداشتی، در نهایت سلامت عمومی را در پی دارد، که موضوعی مهم و حائز اهمیت است.

زاده باقری با طرح این سوال که از کجا بدانیم که سالم هستیم؟ عنوان کرد: به طور کلی نمی توان انسان ها را به افراد بیمار یا سالم تفکیک کرد، زیرا مرزی بین "سلامتی" و بیماری نیست، اما وقتی به بیماری کشنده و خطرناک برسد، می شود از این منظر، انسان بیمار و سالم را تفکیک نمود.


خصوصيات انسان های سالم

زاده باقری تصریح کرد: انسان های سالم افراد امیدواری هستند و افرادی که مایوس بوده و در تعاملات و ارتباطات خود، معمولا عصبانی، کم خلق و یا بداخلاق هستند را نمی توان جزء افراد سالم به حساب آورد.

روانشناس بالینی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: امیدواری و شادبودن دو شاخص و معیار سنجش سلامت روان است.

وی با بیان اینکه در معارف دینی نیز به این نکته توجه خاصی شده که مومن واقعی كسی است که ناراحتی خود را در درون خود نگه داشته و شادی خود را بروز دهد، ادامه داد: ممکن است در درون خود ناراحتی های زیادی داشته باشیم، اما بهتر است در تعاملات و ارتباطات خود، شادی و نشاط را در ظاهر و چهره خودمان عرضه کنیم.

زاده باقری با تاکید بر شادی، نشاط، احساس امید و امیدواری به عنوان یکی از شاخص های سلامت روان، تاکید نمود: بهتر است در ارتباط با فرزندان خود و حتی سایر افراد، با لبخند و روی باز ارتباط برقرار نماییم.

وی عنوان داشت: عصبانیت، کج خلقی و بداخلاقی تعاملات، ما را در جامعه مسموم می کند و بیماری و هلاکت نیز بدنبال همین مسمومیت به وجود می آید.

فیلم گفت و گو با قادر زاده باقری را اینجا ببینید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مطالب علمی
نوبت دهی کلینیک

 

تلفن نوبت دهی کلینیک : 07491013813

 

با توجه به تغییر لینک های سامانه نوبت دهی لطفا از لینک زیر استفاده نمایید.

لینک جدید سامانه نوبت دهی

اطلاعیه

آدرس: خیابان شهید منتظری جنب بیمارستان شهید بهشتی

تلفن: 13-07433228212

ساختمان کلینیک شماره 1 در دو طبقه :

طبقه همکف: مدیریت ،تراکم استخوان ،تزیقات وپانسمان ،واحد فیزیوتراپی ،پذیرش و نوبت دهی ،متخصصین ارتوپدی ،توانبخشی ،اعصاب و روان ،مشاوره روانشناسی

طبقه اول : متخصصین جراح عمومی ، متخصین کلیه ومجاری ادرار ، جراح مغز واعصاب ،چشم پزشک ،متخصص گوش وحلق بینی.

آدرس: خیابان شصت متری روبروی گلستان 2 ساختمان اورژانس قدیم

در کلینیک شماره 2: متخصصصین و فوق تخصصین اطفال ،متخصصین عفونی  حضور دارند.

آدرس: خیابان شصت متری نبش گلستان  10

تلفن: 223299 07433

در کلینیک شماره 3: متخصصین قلب وعروق ،متخصصین داخلی ،فوق تخصص نفرولوژی ،فوق تخصص ریه ،متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی ،متخصصین زنان وزایمان حضور دارند و همچنین تست ورزش ،اکوکاردیوگرافی ،سونوگرافی در این کلینیک